افزایش تمرکز با نوروفیدبک | تعداد جلسات نوروفیدبک | عوارض نوروفیدبک

۱۴۹

افزایش تمرکز با نوروفیدبک

آموزش مغز برای تمرکز

براساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، حدود یک در 10 کودک مدرسه از اختلال کمبود توجه / بیش فعالی (ADHD) رنج می برند. با توجه به تفاوت های قابل اندازه گیری در ساختار مغزی کودکان و امواج مغزی ، ADHD می تواند تأثیرات بدی در پیشرفت تحصیلی کودکان داشته باشد و منجر به اختلال در کلاسهای درس شود.

CDC گزارش می دهد که حدود 3 میلیون کودک دبستانی آمریکایی اکنون برای کنترل علائم خود از داروها استفاده می کنند. اما این داروها برای همه مفید نیستند از همه بدتر ، عوارض جانبی احتمالی آنها می تواند عواقب جدی برای کودکانی که همچنین دارای مشکلات قلب ، غذا خوردن یا هضم یا اختلالات خلقی مانند افسردگی هستند ، به همراه داشته باشد. در مطالعه‌ای اخیر ، نائومی جی استاینر ، مدیر پروژه CATS (آموزش توجه رایانه در مدارس برای کودکان مبتلا به ADHD) در مرکز پزشکی تافتز و همکارانش دریافتند که تمرینات نوروفیدبک باعث بهبود چشمگیر توانایی کودکان با ADHD برای تمرکز و توجه.

افزایش تمرکز با نوروفیدبک
افزایش تمرکز با نوروفیدبک

افزایش سن

افت حافظه های رایج شایع تر می شود. ممکن است فراموش کنید که کلیدهای خود را از کجا رها کرده اید یا احساس می کنید که یک کلمه در نوک زبان شماست اما از دسترس خارج است. این لغزش های روحی و روانی به طور معمول باعث نگرانی شما می شوند. جامعه به ما می گوید که باید پیرتر شویم. مطالعات نشان می دهد که بعد از 40 سالگی ، ذهن خود به جای ایجاد اتصالات جدید ، به تکیه بر اتصالات عصبی موجود ، شروع به کارکرد دیگری می کند.

ذهن جوان توانایی ذخیره حجم عظیمی از اطلاعات را دارد. این توسط انتقال دهنده عصبی استیل کولین امکان پذیر است ، که اتصالات عصبی مسئول یک حافظه تیز را حفظ و تقویت می کند. اما هرچه پیرتر می شویم ، کاهش سطح استیل کولین شروع به تضعیف مسیرهای عصبی مورد نیاز برای بازیابی اطلاعات می کند. ارتقاء سطح سالم استیل کولین اتصالات عصبی جدید را ایجاد می کند ، که باعث ایجاد شبکه تبادل اطلاعات ذهن شما می شود. این فرایند بیولوژیکی حافظه پایدار ، تمرکز روشن و تصمیم گیری مطمئن را بازیابی می کند.

چه زمان ممکن است افراد شروع به دیدن نتایج نوروفیدبک کنند؟

این کاملاً فردی است دانش آموزان و بزرگسالان دبیرستانی و متوسط ممکن است شروع به دیدن نتایج حول جلسه 10 یا 15 کنند – شاید کم و بیش؛ این واقعاً به فرد بستگی دارد.در کودکان درمان بیشتر طول می کشند. واگرایی عظیم وجود دارد

نکته جالب توجه در مورد نوروفیدبک این است که بزرگسالان فقط 20 جلسه در مقایسه با حدود 30 تا 40 برای کودکان دبستانی نیاز دارند. به این دلیل است که در حالی که کودکان عمدتا از انعطاف پذیری مغز سود می برند ، بزرگسالان از آنچه ما فراشناخت می نامیم استفاده می کنند. یعنی ، آنها در مورد نحوه تفکر و یادگیری فکر می کنند. آنها از چگونگی استفاده از مهارتهایی که یاد می گیرند برای آگاهی از کمبودهای خود آگاه هستند. این ، به همراه نوروفیدبک ، واقعاً مجموعه فوق العاده ای برای بزرگسالان با اختلال کمبود توجه است.

افزایش تمرکز با نوروفیدبک
افزایش تمرکز با نوروفیدبک

آیا برای بهره گیری از آموزش نوروفیدبک ، داشتن یک تشخیص رسمی ADHD ضروری است؟

پزشکان به روز بیشتر از این تشخیص استفاده می کنند ، زیرا درمان ADHD به طور سنتی در مطب مستقر بوده و درمان شماره یک دارو بوده است ، اگرچه البته رفتار درمانی نشان داده است که کارایی دارد. داروهای تحریک کننده داروهای روانگردان هستند که عوارض جانبی دارند ، بنابراین داشتن یک تشخیص صحیح ، رعایت معیارهای تشخیصی کامل ، بسیار مهم است.

از طرف دیگر ، ما از عوارض جانبی آموزش توجه نوروفیدبک خبر نداریم ، بنابراین دریافت آموزش توجه نیازی به تشخیص پزشکی ADHD ندارد. چرا فقط مغز خود را آموزش نمی دهیم تا بهتر شود؟ ما می توانیم مهارت های توجه را به عنوان یک طیف شروع کنیم. ما می توانیم والدین و معلمان باشیم و همچنین دانش آموزان و بزرگسالان با مشکلات – بی توجهی ، عدم توانایی در انجام تکالیف ، فراموشی ، بی نظمی. آنها می توانند از این تکنیک ها برای آموزش مغز ما استفاده کنند. این یک تغییر پارادایم عظیم است.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های گوناگون و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858 – 02126767945 – 09212773724

آیا کودک برای استفاده از نوروفیدبک مجبور است از مصرف دارو جلوگیری کند؟

خیر. این نخستین مطالعه ای بود که شامل کودکان درمورد داروها و همچنین کودکانی که به آنها دارو نمی دادند انجام شد. گروه مصرف کننده دارو دقیقاً به همان اندازه گروهی که نبودند پیشرفت کردند. این به عنوان یک یافته بالینی بسیار مهم است ، زیرا این بدان معناست که اگر کودک در حال استفاده از دارو است و می تواند در حالی که مداخله نوروفیدبک را انجام می دهد ،داروی خود را نیز مصرف کند. این دو تداخلی با هم ندارند.

آموزش مغز نوروفیدبک چه کمکی می کند؟

کاملاً ساده ، ما دریافته ایم که نوروفیدبک به بچه ها کمک می کند توجه کنند. دانش آموزان خواهند گفت ، “من شروع به درک می کنم که ذهن من سرگردان است.” یا “دیروز در مدرسه ، فهمیدم که توجه نمی کنم و اکنون می توانم حواسم را برگردانم.” وقتی آنها همچنان به تمرین می پردازند ، متوجه می شوند بخشی از مغز مسئول تمرکز است.

نوروفیدبک همچنین بیش فعالی و تکانشگری را کاهش می دهد. بیش فعالی عدم توانایی در کنترل بدن است. تکانشگری عدم توانایی فکر کردن دوبار قبل از انجام کاری است. آنچه به نظر می رسد در زمین بازی ربودن اسباب بازی بدون پرسیدن است. یا در کلاس بدون پاسخ دادن به شما ، فریاد می زند. بچه ها مثل این خیلی زود دچار مشکل می شوند. فراموش نکنیم ، آنها این کار را با هدف انجام نمی دهند. اما آنها برچسب خورده می شوند؛ آنها عزت نفس کمی دارند ، و مدرسه به یک مکان تفریحی برای آنها تبدیل نمی شود.

افزایش تمرکز با نوروفیدبک
افزایش تمرکز با نوروفیدبک

چه چیزهای دیگری با نوروفیدبک بهبود می یابد؟

همچنین معلوم می شود که عملکرد اجرایی ، که می دانیم مربوط به توجه است و در مغز فرونتال نیز نشسته است ، بهبود قابل توجهی می یابد. این خبر بزرگی است. مهارت های عملکرد اجرایی مربوط به توانایی مغز در رهبری کردن اقدامات مورد نظر است. و آنها بسیار مهم هستند ، زیرا به محض اینکه بچه ها به مدرسه راهنمایی می روند ، زندگی به جایی می رسد که مهم است چقدر در سازماندهی وقت خود خوب هستید. شما چهار معلم دارید ، در چهار کلاس. در کدام زمان به کدام یک می روید؟

بسیاری از دانش آموزان به طور خودکار تکالیف خود را کد گذاری می کنند. سایر دانشجویان باید با نوعی مهارتهای خودمدیریتی آموزش ببینند. آنها می توانند آموزش داده شوند ، اما نکته جالب تر این است که می توان از آموزش نوروفیدبک برای پشتیبانی از این آموزش استفاده کرد. داشتن تدریس و آموزش مغز که به صورت هم افزایی مورد استفاده قرار می گیرند ، ایده ای بسیار هیجان انگیز است.

 

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های گوناگون و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858 – 02126767945 – 09212773724

مطالب پیشنهادی:

https://www.nutreance.com

https://now.tufts.edu

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.