تست نوروفیدبک | کاربرد نوروفیدبک | تعداد جلسات در نوروفیدبک

۵۳۹

تست نوروفیدبک

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک یک سیستم آموزشی مبتنی بر پاداش بدون دارو و برای مغز شما است. به مغز نیاز به فعالیت سریع و آهسته سرعت موج مغزی سالم دارد تا در بهترین حالت عملکرد خود را انجام دهد. نوروفیدبک ، نوعی بیو فیدبک ، برای تغییر فعالیت الکتریکی مغز شما کار می کند. این یک درمان غیر تهاجمی است که به منظور بهبود منبع علائم ناخواسته شما مؤثر است.

تست نوروفیدبک
تست نوروفیدبک

تعریف

نوروفیدبک نوعی از امواج مغزی را برای تولید سیگنال اندازه گیری می کند که می تواند به عنوان بازخورد برای آموزش خود تنظیم عملکرد مغز مورد استفاده قرار گیرد. نوروفیدبک معمولاً با استفاده از فیلم یا صدا ، با بازخورد مثبت برای فعالیت مغزی مورد نظر و بازخورد منفی برای فعالیت مغزی که نامطلوب است ارائه می شود. فن آوری های مرتبط شامل بیوفیدبک  تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی  بیوفیدبک است.

تست نوروفیدبک
تست نوروفیدبک

نوروفیدبک چگونه کار می کند؟

تمام روش های نورو فیدبک شامل حسگرهایی است که بر امواج مغزی شما نظارت دارند و یک رایانه برای بازخورد عملکرد مغز به شما. روش های مختلفی برای دریافت این بازخورد وجود دارد. این می تواند شامل بازی کردن ، گوش دادن به موسیقی یا تماشای یک فیلم باشد.

محرک ها (بازی ، موسیقی یا فیلم) فقط در مواقعی کار می کنند که امواج مغزی شما در یک محدوده بهینه کار می کنند. این به عنوان پاداش مغز شما عمل می کند. هنگامی که امواج مغزی شما با سرعتی که مطلوب نیست تولید می شوند ، بازخورد منفی دریافت خواهید کرد (مکث فیلم ، موسیقی متوقف می شود و غیره). این به مغز شما می گوید که چیزی از تعادل خارج شده است و باعث می شود که بفهمد چطور باید به جریان فیلم ، موسیقی یا بازی بازگردد.

در طول یک برنامه آموزشی نوروفیدبک ، مغز شما از این بازخورد یاد می گیرد. این می تواند تغییرات ساختاری پایدار در مغز شما ایجاد کند. سپس مغز به طور مداوم در محدوده بهینه تر خارج از جلسات تمرین شما عمل می کند و علائم شما را کاهش می دهد.

لطفا بخوانید: نوروتراپی چیست؟ 

نوروفیدبک به چه کمک می کند؟

نوروفیدبک برای درمان بسیاری از شرایط از جمله:  (اختلالات استرس ، اضطراب ، حملات هراس ، آسپرگر ، افسردگی ، سردرد ، میگرن ، گرفتگی مغزی) ، برخی از نگرانی های حافظه و مشکلات خواب استفاده می شود.

ورزشکاران از نوروفیدبک برای عملکرد اوج استفاده می کنند

بسیاری از ورزشکاران حرفه ای ، المپیکی ها و حتی متخصصان مشاغل از نوروفیدبک استفاده می کنند تا عملکرد خود را از طریق بهبود تمرکز و مدیریت استرس بهبود بخشند. بسیاری از افراد مزایای بیشتری از نوروفیدبک را تجربه می کنند ، مانند کیفیت خواب بهتر ، اضطراب کمتر ، توانایی بیشتر در سازگاری و مقابله با چالش های روزمره.

نوروفیدبک

بیشتر برنامه های نوروفیدبک ما با ارزیابی جامع شروع می شود. این شامل لیست های چک استاندارد و فرم ها است ، اما ما همچنین نیاذ به ضربان قلب و نقشه مغزی داریم. یک تست عملکرد مداوم بصری و شنوایی  یکپارچه نیز ممکن است گنجانده شود. این نقشه مغز فعالیت الکتریکی مغز را بررسی می کند و برنامه نوروفیدبک شما را بر اساس مغز بی نظیر شما هدایت می کند. در اینجا هیچ دو مراجعه  پروتکل های یکسانی ندارند. برای به دست آوردن بیشترین استفاده از آموزش شما ، برنامه شما را متناسب با نیازهای خاص خودتان تنظیم می کنند.

تست نوروفیدبک
تست نوروفیدبک

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی درهمه زمینه ها
و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858 – 02126767945 – 09212773724

نوروفیدبک در مرکز

نوروفیدبک به روشهای مختلفی قابل انجام است. آموزش مغز ما در مرکز با تماشای فیلم در حالی که به حسگرهای خواندن امواج مغزی متصل است انجام می شود. فیلم موقتاً مکث می کند و بازخورد شما را به شما ارائه می دهد. در نتیجه ، این به طور ناخودآگاه به مغز شما می گوید که امواج مغزی شما در حد مطلوب نیستند. وقتی فیلم بدون وقفه پخش می شود ، مغز شما کار درستی را انجام می دهد. با گذشت زمان ، مغز شما یاد می گیرد که چگونه در محدوده بهینه بماند و علائم را بهبود ببخشد.

تست نوروفیدیک
تست نوروفیدیک

درمان بیش فعالی با نوروفیدبک

در مراکز نوروفیدبک ، با هزاران کودک مبتلا به اختلال کمبود توجه بیش فعالی (ADHD) کار شده است ، همچنین به آن اختلال کمبود توجه (ADD) گفته می شود. در بسیاری از موارد علل اصلی علائم ADHD آنها ممکن است ناشی از اضطراب ، کیفیت پایین خواب ، مشکلات بینایی ، ناتوانی در یادگیری یا سایر شرایط باشد. نوروفیدبک این مسائل اساسی را ارزیابی کرده و یک درمان شخصی و طبیعی برای ADHD در کودکان را فراهم می کند.

غیر پزشکی

برنامه های نوروفیدبک برای تقویت عملکرد در زمینه هایی مانند موسیقی ، رقص و بازیگری به هنر گسترش می یابد. یک مطالعه با نوازندگان کنسرواتوار نشان داد که آموزش آلفا-تتا به سه حوزه موسیقی ، ارتباطات و تکنیکها کمک می کند. از لحاظ علمی ، آموزش آلفا تتا ، نوعی نوروفیدبک ، برای کمک به خلاقیت با القاء هیپنوتیزم ،می تواند کمک کننده باشد.  همچنین نشان داده شده است که آموزش آلفا-تتا باعث بهبود آواز در کودکان می شود.

نوروفیدبک آلفا-تتا ، در رابطه با آموزش تنوع ضربان قلب ، نوعی بیو فیدبک ، همچنین با افزایش عملکرد در رقص رقابتی سالن رقص و افزایش خلاقیت شناختی در رقصندگان معاصر ، مزایایی در رقص ایجاد کرده است. علاوه بر این ، نوروفیدبک همچنین نشان داده شده است که حالت جریان برتر در بازیگران را القا می کند ، احتمالاً به دلیل کنترل بیشتر هنگام اجرای برنامه.

ورزشکاران

اتر از آموزش و تکنیک بدنی ، ورزشکاران نخبه می دانند که قدرت ذهنی و استقامت آنها را از بقیه جدا می کند. توانایی تمرکز ، آگاهی ، آرام بودن و هوشیاری در هر شرایطی برای موفقیت در میدان ، دادگاه یا دوره اصلی مهم است. آموزش های پیشرفته برای توسعه این مهارت ها را می توان با کمک نوروفیدبک فرا گرفت.

انتقاد از کاربرد پزشکی

دریک مقاله علمی منتشر شد که مزایای نوروفیدبک بالینی  را از اثرات دارونما نشان می دهد.  تا به امروز،اثربخشی درمان پزشکی اختلالات روانپزشکی با استفاده از نوروفیدبک بحث برانگیز است.

تست نوروفیدبک
تست نوروفیدبک

 

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی درهمه زمینه ها
و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858 – 02126767945 – 09212773724

مطالب پیشنهادی:

https://en.wikipedia.org/wiki/Neurofeedback

https://www.neurocorecenters.com/neurofeedback

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.