درمان اختلال یادگیری با نوروفیدبک | بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران

اختلال یادگیری اختلالی است که توانایی مغز را در دریافت، پردازش، تجزیه و تحلیل و ذخیره اطلاعات با مشکل مواجه می کند. انواع مختلف ناتوانی یادگیری وجود دارد

۳,۲۸۰

درمان اختلال یادگیری با نوروفیدبک

درمان اختلال یادگیری با نوروفیدبک

 

اختلال یادگیری چیست و چگونه نوروفیدبک می تواند به درمان آن کمک کند؟

اختلال یادگیری اختلالی است که توانایی مغز را در دریافت، پردازش، تجزیه و تحلیل و ذخیره اطلاعات با مشکل مواجه می کند. انواع مختلف ناتوانی یادگیری وجود دارد. اکثر دانش آموزان تحت تاثیر آنها بیش از یک نوع اختلال دارند. بعضی از افراد توانایی تمرکز یا تمرکز (ADD / ADHD) را از دسن می دهند، در حالی که دیگران در خواندن، نوشتن، یا حل مشکلات ریاضی احساس مشکل کنند.

انواع مختلف اختلال یادگیری وجود دارد. این کودکان که از هوش طبیعی برخوردار هستند در خواندن، نوشتن، ریاضیات مشکل دارند. همچنین در بسیاری از آن ها اختلالات زبان و گفتار وجود دارد و برای گفتار درمانی باید نزد متخصص ارجاع داده شوند. در صورتی که ختلال آن ها تشخیص داده نشود با مشکلاتی مانند کاهش عزت نفس، افسردگی و احساس حماقت دست و چنجه نرم می کنند. بنابراین پس از تشخیص اولیه در صورت مشهود بودن عوامل افسردگی باید نسبت به درمان آن ها اقدام شود. متاسفانه این خاتلال تا سن مدرسه خودش را نشان نمی دهد و زمانی که کودک در تکلیف مدرسه دچار اختلال می گردد معلمان ممکن است اولین توصیه ها را به والدین بکنند. به دلیل انکار والدین گاهیی مشکلات این کودکان افزایش می بابد و تخیص قطعی داده نمی شود.

در هر فعالیتی که انجام می دهیم، مغز ما باید اطلاعاتی را که برای ما ارائه می شود پردازش کند. هنگامی که ما به یک تصویر نگاه می کنیم، مغز ما باید خطوط را به یک تصویر تبدیل کند، تصویر را تشخیص دهد، تصویر را به حقایق دیگر ذخیره شده در خاطرات خود مرتبط سازد، و سپس اطلاعات جدیدی را که از تصویر به دست می آوریم ذخیره کند. همین طور با شنیدن چیزی این اتفاق می افتد. مغز ما باید کلمات را تشخیص دهد، معنای تفسیر و کشف کردن برای ما مهم است. برای بسیاری از ما، مغز ما این کار را بدون هیچ مشکلی انجام می دهد، اما برای یک فرد مبتلا به ناتوانی یادگیری، این فرایند ممکن است کندتر باشد، یا ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا مغز که اطلاعاتی را که قبلا ذخیره کرده است پیدا کند.

همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب اختلال یادگیری از علت تا درمان را مطالعه بفرمایید!

نارساخوانی به عنوان یک ناتوانی در یادگیری

شایعترین ناتوانی یادگیری نارساخوانی است. نارساخوانی باعث می شود فرد دچار مشکل شناخت و پردازش حروف و صداهای مرتبط با آنها شود. فردی با این ناتوانی یادگیری ممکن است با خواندن و نوشتن وظایف مشکل داشته باشد. بعضی از افراد مبتلا به نارساخوانی می توانند کلمات را در یک جمله بیان کنند و یک پاراگراف کامل را بخوانند، و متن را به خوبی درک کنند، اما بعد از آن با درک اطلاعاتی که پاراگراف به آنها گفته است، با مشکل مواجه اند.

روانپزشکان کودکان و نوجوانان اشاره می کنند که ناتوانی های یادگیری قابل درمان هستند، اما اگر به موقع تشخیص داده نشوند و درمان نشوند، می توانند اثر جدی را بر زندگی فرد داشته باشند. به عنوان مثال، کودکانی که در مدرسه ابتدایی یاد نمی گیرند، نمی توانند جبر را در دبیرستان درک کنند. کودک، تلاش بسیار سختی برای یادگیری می کند، به طور فزاینده ای ناامید می شود و مشکلات عاطفی مانند عزت نفس پایین به علت تکرار مکرر ایجاد می شود. بعضی از کودکان  حتی در مدرسه بدرفتاری می کنند زیرا با آن ها بدرفتاری می شود.

درمان اختلال یادگیری با نوروفیدبک
درمان اختلال یادگیری با نوروفیدبک

 آیا اختلالات یادگیری با نوروفیدبک درمان می شود؟

ما می توانیم با نگرش نورورفیدبک، ناتوانایی های یادگیری را کنترل کنیم تا مناطق مغز را که به درستی کار نمی کنند، تغییر دهند. نوروفیدبک یک سیستم آموزشی بدون درد است که مغز را برای انجام کارآمدتر با مشارکت فعال فرد آماده می کند. ما می توانیم بگوئیم که چگونه مغز با مشاهده فعالیت های الکتریکی آن را خاموش می کند، که امواج مغزی نامیده می شود. اولا، ما ضبط امواج مغزی مشتری را با ضبط این فعالیت ها انجام می دهیم در حالیکه آنها یک کپسول دارند که دارای 19 سنسور متفاوت است. این پروسه EEG نامیده می شود. هنگامی که ما EEG را تجزیه و تحلیل کردیم، ما می دانیم که مغز ما چه مشکلی دارند.

درمان اختلال یادگیری با نوروفیدبک
درمان اختلال یادگیری با نوروفیدبک

بسیاری از مشکلات آموزشی مربوط به مسائل مغزی است، نه کمبود تمایل کودک به انجام آن. اگرچه داروها به طور موقت فرد را بهبود می دهند، اما مسائل مربوط به پردازش را اصلاح نمی کنند. آنها به سرخوردگی، رفتارها و اضطراب که اغلب با چالش های یادگیری هنگام مصرف دارو خاتمه می یابند، کمک نمی کند. آنها چیزی را تصحیح نمی کنند.

در ادامه بخوانید: برگشت به رابطه بعد از جدایی درسته؟ ۱۷ روش مدیریت دلتنگی بعد از جدایی

برنامه 3 مرحله ای برای کمک به کودک شما برای غلبه بر چالش های یادگیری

سالهاست که ما به بچه هایی که دارای اختلال های یادگیری با عصبی عادی هستند کمک می کنیم. با توجه به ظهور نقشه مغزی، درمان در حال حاضر حتی بیشتر هدفمند و موثر است.

  • مرحله 1: نقشه ارتباطی را برای شناسایی مشکل انجام دهید

نقشه ارتباطی یک EEG خاص از مغز کودک شما است که در مرکز ما به دست می آید. این کار بدون درد است و حدود 30 دقیقه طول می کشد. داده های خام در آزمایشگاه پردازش می شود. * آزمایشگاه یک گزارش را ایجاد می کند و یافته ها با والدین بررسی می شود. نقشه ارتباطی مناطق خاصی از مغز را شناسایی می کند که به طور ضعیف متصل شده اند یا ضعیف شده اند و احتمالا بر توانایی کودک در پردازش اطلاعات تأثیر می گذارد. والدین اغلب می گویند که این اطلاعات تلاش های فرزند خود را به طور قابل توجهی توصیف می کند.

درمان اختلال یادگیری با نوروفیدبک
درمان اختلال یادگیری با نوروفیدبک
  • مرحله 2: ایجاد سازمان دهی جدید مغز با نوروفیدبک

تکنولوژی نوروفیدبک برای کمک به تحریک تغییرات نورونی در مغز استفاده می شود. نوع جدیدی از نوروفیدبک به نام MCT حتی از نوروفیدبک سنتی نیز موثرتر است. MCT مخفف “آموزش چندرسانه ای انطباق” است.  مرحله 2 شامل 15 جلسه آموزش معمولا دو یا سه جلسه در هفته، به موضوعات مرتبط با اتصال مغز مشخص شده از تجزیه و تحلیل نقشه اتصال می پردازد.ما از والدین در طول دوره آموزشی درخواست می کنیم تا هرگونه تغییر در خواندن، ریاضی، نوشتن، درک مطلب، رفتار و تغییرات خلقی را دنبال کند. (مشاوره ازدواج آنلاین و تلفنی )

  • مرحله 3: دوباره ارزیابی تغییرات، ارزیابی پیشرفت

پس از 15 جلسه نوروفیدبک، ما یک نقشه ارتباطی دوم را می بینیم تا ببینیم تغییرات فیزیکی رخ داده است و خلاصه بازخورد پدر و مادر را بررسی می کنیم. ما مناطق را شناسایی می کنیم که ممکن است نیاز به آموزش بیشتری داشته باشند. در صورت نیاز جلسات درمانی ادامه می یابند.

درمان اختلال یادگیری با نوروفیدبک

درمان برای بزرگسالان

اگر فرزند شما ناتوانایی های یادگیری را داشته باشد، احتمال دارد یکی یا هر دو والدین نیز آنها را داشته باشند. خبر خوبی در مورد برنامه ما این است که برای بزرگسالان هم خیلی دیر نیست . می توان از این درمان استفاده کرد. در ادامه به شرح زیر در مورد چگونگی تغییر زندگی یک زن در اواسط دهه 50، که تعدادی از اختلال های شدید یادگیری را که هنگام جوانی نادیده گرفته شد، تغییر داد:

ناتوانایی یادگیری او موجب شد  که در بسیاری از زمینه های زندگی اشت دچار مشکل شود. او قادر به پردازش اطلاعات خوب نیست، او دچار اضطراب شدیدو درگیری با شوهرش بود. او خواندن مشکل داشت و توجه زیادی به آن نداشت. او در پی درمان رفت زیرا فکر کرد که او ADHD شدیدی دارد. یک نقشه ارتباطی نشان داد که او ADHD را نداشت و برخی از مسائل مربوط به همبستگی را در دو قسمت مغز او مشخص کرد. بعد از پنج جلسه درمان MCT هدفمند، هر روز احساس آرامش بیشتری می کند. او همچنین توانست با شوهرش ارتباط برقرار کند بدون آنکه مکالمه را به درگیری تبدیل کند – اولین بار. با جلسات اضافی، تفکرش روشن تر شد و او توانست تصمیمات بهتر بگیرد. مسلم است که در هر سن، مغز می تواند چگونگی پردازش اطلاعات را بهبود بخشد.ما می دانیم که شما سوالات زیادی دارید.به همین دلیل ما یک مشاوره رایگان و بدون تعهد ارائه می دهیم.

مرکز تخخصصی نوروتراپی برای درمان اختلال یادگیری در کنار شماست. 

برای رزرو وقت با متخصصان ما تماس بگیرید

02122636858-09212773724

منبع 


مطالب پیشنهادی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.