درمان اضطراب با نوروفیدبک و بیوفیدبک ؛ شیوه درمانی شگفت انگیز اضطراب

نوروفیدبک آموزش امواج مغزی برای درمان اضطراب، ADHD، سردرد و ... است. 

۱,۵۹۵

درمان اضطراب با نوروفیدبک

درمان اضطراب با نوروفیدبک و بیوفیدبک

 

نوروفیدبک، آموزش امواج مغزی برای درمان اضطراب، ADHD، سردرد و … است. نوروفیدبک به تصحیح موج های مغزی کمک می کند و برای درمان بسیاری از اختلالات ذهنی و جسمی مانند اضطراب، ADHD و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. مردم در طی هزاران سال از طریق روش هایی مانند یوگا و مدیتیشن برای بهبود و پیشرفت فرایندهای ذهنی خود تلاش کرده اند. حالا شما می توانید امواج مغز خود را با تکنیکی به نام نوروفیدبک بهبود دهید و درمان های دیگر را رها کنید. نوروفیدبک به شما کمک می کند آرام تر، شاد و متمرکز شوید. علاوه بر این، ثابت شده است که برای سلامت روانی و شرایط مرتبط با استرس  نیز مفید است.

درمان اضطراب با نوروفیدبک
درمان اضطراب با نوروفیدبک

نوروفیدبک چیست؟ درمان اضطراب با نوروفیدبک چگونه است؟

بسیاری از سیستم های بدن شما دائما به تغییرات در محیط داخلی و خارجی خود پاسخ می دهند. عواملی مانند میزان تنفس، ضربان قلب، فشار خون و دمای بدن به طور پیوسته تنظیم می شود تا شما را در حالت تعادل شناخته شده به عنوان هومئوستازی نگه  دارد . شگفت آور است که، مغز شما تمام این عوامل ناخودآگاه را بدون هیچ مشکلی از خود به کار می گیرد. نوروفیدبک یک تکنیک ذهنی است که به شما کمک می کند آگاهانه به این حالت متوازن دست پیدا کنید. برای درک کامل نوروفیدبک، شما نیاز به درک اولیه ای از امواج مغزی دارید.

سلولهای مغزی شما برای برقراری ارتباط با یکدیگر انرژی تولید می کنند و این فعالیت الکتریکی شکل هایی از امواج مغزی را تشکیل می دهد. آن ها می توانند توسط الکتروانسفالوگرافی (EEG)، یک روش غیر تهاجمی برای ضبط فعالیت الکتریکی با استفاده از سنسورهای روی پوست، اندازه گیری شوند. دانشمندان پنج الگو اصلی از امواج مغزی را پیدا کرده اند: آلفا، بتا، دلتا، گاما و تتا. هر حالت موج مغزی مطابق با وضعیت دیگری از آگاهی است.

هر حالت brainwave مطابق با حالت متفاوتی از آگاهی است. ما معمولا در تمام طول روز و شب از این حالتهای brainwave متفاوت است. همه حالت های مغز موج، ضروری هستند، اما باید به طور مناسب و با تجربه در زمان های خاص و در یک نسبت خاص مورد آزمایش قرار گیرند. نوروفیدبک شما را آگاه می کند که به شما امواج مغزی خود را کنترل می کند تا زمانی که میخواهید به حالت موج مغزی مورد نظر دست پیدا کنید. به عنوان مثال، امواج آلفا زمانی اتفاق می افتند که آرام شوند. امواج بتا با هشیاری همراه هستند، اما زمانی که بیش از حد نگه داشته شود، منجر به احساس ترس و اضطراب می شود.بنابراین، اگر شما در معرض استرس و اضطراب هستید، یادگیری نحوه افزایش امواج آلفا و کاهش فعالیت موج بتا ممکن است هدف شما باشد.

درمان اضطراب با نوروفیدبک
درمان اضطراب با نوروفیدبک

با تفکر فازی و تمرکز مبهم دچار مشکل هستید؟ نا امید شده اید؟از فقدان انرژی ذهنی  رنج می برید؟ نمی توانید  رانندگی کنید؟ مکمل درست مغز می تواند به این معکوس کمک کند.

در ادامه بخوانید: ویزای ایتالیا تضمینی| توریستی، قیمت، مدارک، شرایط

6 مزیت نوروفیدبک

نوروفیدبک یک جایگزین مناسب را ارائه می دهد که داروهای تجویزی نمی توانند آن کار را انجام دهند، همچنین عوارض جانبی غیر قابل قبول داروها همیشه وجود دارد. نوروفیدبک با موفقیت برای درمان طیف گسترده ای از اختلالات روان و اختلالات مرتبط با مغز از جمله مورد استفاده قرار گرفته است. این اختلالات شامل:

 • اضطراب
 • بیش فعالی
 • اوتیسم
 • افسردگی
 • اختلالات اشتها
 • صرع
 • از دست دادن حافظه
 • ناتوانی های یادگیری
 • بیخوابی
 • سوء مصرف مواد
 • اختلال استرس پس از ضربه (PTSD)
 • آسیب های مغزی و سوانح
همچنین با اوتیسم در کودکان بیشتر آشنا شوید!
درمان اضطراب با نوروفیدبک
درمان اضطراب با نوروفیدبک

اولین مطالعات در مورد نوروفیدبک در گربه های مبتلا به صرع انجام شد. کشف شد که گربه ها می توانند آموزش داده شوند تا امواج مغزی خود را تغییر دهند تا تعداد تشنج ها کاهش یابد. اگر گربه ها می توانند آن را انجام دهند، بنابراین می توانید! گاه

در اینجا برخی از مزایای عمده یادگیری و استفاده از عصب شناسی را می شماریم:

برای بسیاری از شرایط مرتبط با استرس، نوروفیدبک می تواند استرس را با تدبیر شما در کاهش پاسخ استرس متوقف کند. اختلالات روانی مثل افسردگی و اضطراب به سطح اپیدمی رسیده اند و درمان های استاندارد پزشکی، داروها و درمان، به طور عمده شکست خورده است. نوروفیدبک یک مهارت یادگیری است که، هنگامی که تسلط پیدا کرد، می تواند به شما برای یک عمر کمک کند. پیشرفت های انجام شده از طریق نوروفیدبک در یک حوزه از زندگی شما می تواند به دیگران منتقل شود. آموزش نوروفیدبک توانمندسازی است – شما مسئول سلامت روان خود می باشید. نوروفیدبک سخت نیست و می تواند توسط متخصصان برای شما اجرا شود.

درمان اضطراب با نوروفیدبک
درمان اضطراب با نوروفیدبک

اکنون اجازه دهید نگاهی عمیق تر به شایع ترین استفاده های مبتنی بر شواهد برای نوروفیدبک کنیم:

نوروفیدبک برای استرس و اضطراب بسیار مفید است. کاهش استرس توسط نوروفیدبک در بسیاری از مطالعات به چشم می خورد. به معنای واقعی کلمه هر شرایطی است که مربوط به استرس است به امواج مغزی مربوط می شود. یادگیری نحوه مدیریت استرس یکی از بهترین چیزهایی است که می توانید برای سلامت کلی، عملکرد مغز و رفاه ذهنی خود انجام دهید. پاسخ “پرواز یا مبارزه” ناشی از استرس ناشی می شود یک آبشار از تغییرات فیزیولوژیکی که شما به طور معمول کنترل آن را ندارید. ضربان قلب و فشار خون شما افزایش می یابد، تنفس شما سریع و کم عمق می شود و خون از مغز شما و به عضلات شما هدایت می شود. نوروفیدبک به شما می آموزد چگونه برای مدیریت فعالیت مغز موج خود را برای متوقف کردن آبشار واکنش استرس چه کاری انجام دهید.  این به خصوص برای هر وضعیت سلامتی با استرس بالا مانند اضطراب، فشار خون بالا،  اختلالات گوارشی مثل IBS و یبوست مزمن مفید است.

همچنین ببینید  درمان قطعی یبوست در کودکان

اختلالات اضطرابی شامل دسته ی بزرگی از اختلالات می شوند. واکنش های نامناسب تنش و نگرانی، از جمله نشانه های اضطراب محسوب می شوند. انجمن روانشناسی آمریکا (APA) اضطراب را “احساساتی که با احساس تنش، افکار نگران و تغییرات جسمانی مانند فشار خون بالا شناخته می شود” تعریف می کند. دانستن تفاوت بین احساسات اضطراب طبیعی و اختلال اضطرابی که نیازمند مراقبت های پزشکی هستند می تواند به فرد کمک کند تا بیماری را شناسایی و درمان کند. چه هنگامی که اضطراب نیاز به درمان دارد؟ در حالی که اضطراب می تواند فرد را دچار اختلال کند، این همیشه یک وضعیت پزشکی نیست.

هنگامی که یک فرد در معرض عوامل مضر و نگران کننده قرار گیرد، احساس اضطراب نه تنها طبیعی است، بلکه برای بقا ضروری است. از همان ابتدای تولد ، خطرات ناگهانی، آلرژی را در بدن ایجاد می کند و باعث می شود که فعالیت بدیع انجام شود. این آلارم ها به شکل افزایش ضربان قلب، عرق کردن و حساسیت به محیط اطراف قابل توجه است. این خطر باعث افزایش آدرنالین، هورمون و رسانای شیمیایی در مغز می شود که به نوبه خود موجب واکنش های مضر در یک فرایند به نام پاسخ “مبارزه یا پرواز” می شود. اینواکنش به افراد کمک می کند تا با هر گونه تهدید بالقوه مقابله کنند.

درمان اضطراب با نوروفیدبک
درمان اضطراب با نوروفیدبک

علائم فیزیکی مانند افزایش فشار خون و حالت تهوع نیز ممکن است ایجاد شود. این پاسخ ها از اضطراب به یک اختلال اضطرابی حرکت می کند. APA یک فرد مبتلا به اختلال اضطرابی را به عنوان “افکار یا نگرانی های مداخله ای تکراری” توصیف می کند. هنگامی که اضطراب به مرحله اختلال می رسد، می تواند با عملکرد روزانه تداخل داشته باشد.

علائم
در حالی که تعدادی از تشخیص های مختلف باعث اختلالات اضطرابی می شوند، نشانه های اختلال اضطراب عمومی (GAD) اغلب عبارتند از:

 • بی حوصلگی و احساس بودن “در لبه”
 • احساس غیر منتظره از نگرانی
 • افزایش تحریک پذیری
 • مشکلات تمرکز
 • مشکلات خواب، مانند مشکلات در حال سقوط و یا ماندن در خواب
  در حالی که این علائم ممکن است طبیعی باشد برای تجربه زندگی روزمره، افراد مبتلا به GAD آنها را به سطوح پایدار یا شدید تجربه خواهند کرد. GAD ممکن است به عنوان نگرانی مبهم، ناراحت کننده یا اضطراب شدید تجربه شود که زندگی روزمره را مختل می کند.

مرکز تخصصی نوروتراپی با کادر مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات نوروفیدبک برای درمان اضطراب به شما عزیزان می باشد

 

برای تعیین وقت ویزیت با ما تماس بگیرید

02122636858- 09212773724

منبع


مطالب پیشنهادی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.