درمان سردرد میگرن با نوروفیدبک | بیوفیدبک در درمان میگرن

۴۶۶

درمان سردرد میگرن با نوروفیدبک

 میگرن

 

میگرن می تواند به علت عوامل بسیاری ایجاد شود؛ اعم از اختلالات هورمونی، حساسیت به نور، آلرژی، کم آبی بدن، مسائل مربوط به عصبی-متابولیکی و غیره. این عوال مغز شما را در حالت استرس و عدم تعادل نگه می دارند. نتایج نشان می دهد که این حالت باعث آسیب در زندگی شما می شود از جمله ناتوانی در تمرکز، نوسانات خلقی و درد خفیف.

چگونه نورفیبک به میگرن کمک می کند؟

نورفیدبک یک سیستم علمی ثابت شده است که آموزش مغز را برای ایجاد الگوها و پاسخ های جدید به عوامل ناخواسته و عوامل استرس زا، انجام می دهد. این پاسخ جدید باعث افزایش فعالیت و عملکرد امواج مغزی می شود.
در نتیجه یک مغز آرامتر، شادتر و سالمتر داریم که علائم کمتری دارد. مطالعات نشان داده اند که بیش از 54 درصد میزان کل درد و علائم، کاهش داشته است. هنگامی که تعادل و عملکرد مغز بازسازی می شود، نتایج شما بهینه می شود و بهبود می یابید.
درمان سردرد میگرن با نوروفیدبک
درمان سردرد میگرن با نوروفیدبک

آیا درمان دارویی میتواند به میگرن کمک کند؟

پروتکل استاندارد برای کسانی که مبتلا به میگرن هستند، دارو است. با توجه به مطالعات انجام شده، تا 84٪ از افرادی که داروهای میگرنی را دریافت می کنند نارضایتی دارند. این بیماران اظهار داشتند که دارو درد را از بین نمی برد. داروها به وسیله مسدود کردن سایت های گیرنده درد، موقتا درد را تسکین می دهند. داروها در کوتاه مدت کمک می کنند، اما به عنوان راه حل درازمدت قابل قبول نیستند، زیرا آنها هیچ بهبود قطعی را ارائه نمی دهند و خطرات بالقوه و توان بالقوه اعتیاد را به همراه دارند.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه نوروفیدبک و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858 –  09212773724

میگرن یک حالت استرس بالا در مغز شما ایجاد می کند که باعث افزایش پاسخ سمپاتیک و کاهش پاسخ های پاراسمپاتیک می شود. این به معنی عدم تعادل مغناطیسی است که می تواند در عملکرد مغز نرمال تداخل ایجاد کند. اگر فرایند استرس زای میگرن همچنان ادامه یابد، پاسخ مزمن می شود و عملرد مغز درتنظیم خود، بسیار دشوار میشود.

نورفیدبک نوعی ورزش برای مغز است! نوروفیدبک، یا بیوفیدبک، نوعی درمان غیر تهاجمی، بدون دارو برای آموزش مغز برای عملکرد در حالت متعادل تر و سالم تر است. نوعی مدیتیشن ساده و دلپذیر یادگیری، که می تواند به تغییر نحوه تولید امواج مغز و توزیع انرژی الکتریکی آن کمک کند. چهار بخش از اواج الکتریکی ساخته شده توسط مغز ما، دلتا، تتا، آلفا و بتا “گروه های فرکانس” نامیده می شود. این گروههای فرکانس به ما می گویند که چه قسمت های مغز شما فعال هستند و باند فرکانس ها باید مغز را برای تکمیل یک کار یا فعالیت خاص استفاده کند یا باید در طول حالت های مختلف ذهنتان بیشتر فعال باشد.

درمان سردرد میگرن با نوروفیدبک
درمان سردرد میگرن با نوروفیدبک

تنظیم فرکانس ها در زندگی روزمره

در فعالیت های روزمره عادی مانند فکر کردن و یا دنبال کردن دستورالعمل ها در کلاس، مناطق خاصی از مغز ما باید فعال باشند و با استفاده از فرکانس سریع تر به نام بتا. از سوی دیگر، اگر بعد از یک روز طولانی آرزوی آرامش و آرامش را داشته باشیم، با استفاده از فرکانس مغز موج آهسته، بخش دیگری از مغز باید فعال شود. هدف نوروفیدبک این است که توانایی مغز را برای تنظیم خود، تنظیم کند، انعطاف پذیری را حفظ کرده و به راحتی بین حالت های آرامش و انگیختگی تغییر می کند. از آنجایی که مغز همچنین توجه و احساسات را کنترل می کند، در نهایت به کلیه سیستم عصبی مرکزی اجازه می دهد فعالیت عادی خود را ادامه دهد.

جلسات آموزش نوروفیدبک

افراد با استفاده از سیم و سنسور به یک رایانه متصل می شوند، به این ترتیب فناوری BrainCore برای نظارت بر فعالیت مغز استفاده میشود. این نرم افزار به طور خودکار هنگامی که موج مغزی به درستی مرتب می شود و این اطلاعات را به بیمار در همان لحظه می فرستد. بازخورد به شکل یک بازی، فیلم یا صدا ظاهر می شود که به بیمار نشان می دهد که موج مغزی مرتبا بیشتر شده است. امواج مغزی خود بیمار در واقع فعالیت بازی، فیلم یا صدا را کنترل می کند و مشاهده این پویا نمایی به مغز کمک می کند تا نحوه بهبود وضعیت خود را بهبود بخشد.

چگونه با نوروفیدبک شروع کنم؟

ابتدا یک ازیابی جامع از بیمار انجام میشود. ارزیابی اجازه می دهد تا پزشکان تعیین می کنند که آیا الگوهای مغز بیمار متفاوت از حالت طبیعی است یا خیر. بر اساس نتایج نقشه مغز بیمار، ما یک برنامه بهبود عملکرد ایجاد می کنیم. هر ارزیابی پزشک با پروتکل های آموزش نوروفیدبک انجام می شود. این پروتکل ها برای  بهبود الگوهای مغزی به سمت عملکرد طبیعی، طراحی شده اند. نتیجه متعادل سازی این امواج مغزی، سلامت، بهبود و عملکرد بهتر را برای نتایج پایدارتر به ارمغان می آورد.

چگونه نوروفیدبک اثر میکند؟

نوروفیدبک از توانایی مغز برای تغییر خود از طریق یک فرآیند شناخته شده به عنوان نوروپلاستی استفاده می کند. این همان فرایند یادگیری است که هر زمان که ما مهارت جدیدی کسب می کنیم، میوانیم بهره ببریم. مغز با ایجاد ارتباط بین سلول های عصبی و استفاده از مسیرهای مهم که نقاط مختلف مغز را بهم متصل می کند، مهارت های جدید را یاد می گیرد. هر چه بیشتر از این مسیرها استفاده کنید، مغز در انجام کارهای مرتبط بهتر خواهد شد. در روانشناسی، این نوع تکیه به نام “تهویه عامل” نامیده می شود. این یک نوع یادگیری است که در آن پاسخ ها با عواقب آن کنترل می شوند. نوروفیدبک از این طریق و با ایجاد الگوهای مغزی صحیح، فرد را در بهبود عملکرد  یاری می دهد.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه نوروفیدبک و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858 –  09212773724

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.