درمان چاقی با نوروفیدبک | بهترین درمان چاقی | مرکز نوروفیدبک تهران

۱,۲۲۶

درمان چاقی با نوروفیدبک

درمان چاقی با نوروفیدبک

چاقی و اضافه وزن یکی از فراگیرترین مشکلات حوزه سلامت جسم و روان است و آمارهای جهانی از روند رو به افزایش آن خبر می دهد.
وجود جمعیت بالا و رو به گسترش متقاضی لاغری، بستر و پتانسیل زیادی برای سودجویان جهت ارائه راهکارهای غیرعلمی و خطرناک جهت کاهش وزن فراهم آورده است و در کنار فرهنگ سازی و اطلاع رسانی ها، همچنان افراد زیادی وقت، هزینه و سلامت خود را به سودای لاغری سریع و راحت به مخاطره می اندازند.

درمان چاقی با نوروفیدبک
درمان چاقی با نوروفیدبک

در کنار افرادی که به صورت واقعی از اضافه وزن و طبعات آن رنج می برند، عده زیادی به ویژه در میان جمعیت خانم ها به دلیل مد گرایی، الگو برداری غلط، عدم اعتماد به نفس و… علارغم داشتن وضعیت بدنی مناسب، به دنبال راه‌کارهای لاغری و حتی تغییر فرم اندام های خود هستند که لازم است این افراد پیش از هر اقدامی به روان‌شناس مراجعه نمایند.

می دانیم که افراد دارای اضافه وزن، در معرض آسیب های قلبی و عروقی، گوارشی و… هستند، و رسیدن به وزن طبیعی برای این افراد ضروریست اما آنچه که مهم تر است انتخاب روش های مناسب برای رسیدن وزن ایدآل است.
رسیدن به وزن مناسب و حفظ آن، فرآیندی چند وجهیست و نیازمند اخذ کمک و راهنمایی از متخصصین مختلف است؛

درمان چاقی با نوروفیدبک
درمان چاقی با نوروفیدبک

قبل از هر اقدامی باید بدانیم که منشأ و دلیل افزایش وزن ما چیست؟

زیرا اگر بدون در نظر گرفتن علل پدید آیی آن و عدم اقدام برای بر طرف کردن یا تعدیل آن، پروسه لاغری صرف، مانند رژیم و ورزش موفق نبوده و حفظ وزن کاهش یافته ممکن نخواهد بود.
در کنار عوامل فیزیولوژیکی، عوامل روانی نقش بسیار پر رنگی در ایجاد اضافه وزن دارند و در بسیاری موارد تنها عامل اضافه وزن، مسائل روانی است.

یکی از مهم ترین این عوامل روانی، وجود اضطراب است که موجب پرخوری، کاهش کارایی دستگاه گوارش و دفع و… می شود.
ولع خوردن که در کنار رفتارهای اعتیاد گونه قرار می گیرد نیز، یکی از اصلی ترین عوامل چاقی و عدم پایبندی به رژیم غذایی است.
موارد بسیار دیگری در زمره عوامل روانی موجب تشدید چاقی و اضافه وزن هستند مانند‌: افسردگی، هرزه خواری و…

پیش تر به اثر بخشی فوق‌العاده و ماندگاری اثرات درمانی نوروفیدبک در درمان اختلات روانی نظیر اضطراب، افسردگی و… صحبت کرده ایم و همچنین باید بدانید که با استفاده از پروتکل های درمانی اختصاصی چاقی بوسیله نوروفیدبک (کاهش ولع) می توان به نحوه بسیار موثری رسیدن به وزن ایده آل و حفظ آن را ممکن ساخت.

نویسنده: محمد مهدی فقیهی
دکتری تخصصی روانشناسی بالینی

متخصص نوروتراپی

جهت استفاده از خدمات نوروتراپی و رزرو وقت با متخصصان این مرکزمی توانید با شماره های

09212773724 و 02122636858

تماس بگیرید

مطالب پیشنهادی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.